Tworząc Muzykę

Misją Cadenzy jest wprowadzanie radości we wspólnych przestrzeniach dzięki sile muzyki.

Nasza Historia: Od Duetu Do Orkiestry

Dan Kaufmann, profesor z zakresu biznesu i przedsiębiorczości, od dawna interesował się możliwościami technologii do przekształcenia przestrzeni publicznych. Sfrustrowany pośpiechem i anonimowością współczesnych miast, zaczął zastanawiać się jak można połączyć nieznajomych i wzbogacić ich życie publiczne.

Kiedy po raz pierwszy zobaczył ogólnodostępny fortepian na ulicy Genewy był zdumiony jak wiele osób się „zatrzymało” przy muzyce. Szybko się do niego przyzwyczaili ludzie i został „wchłonięty” przez społeczeństwo. Niestety został niedługo potem usunięty ze względu na konieczność częstej konserwacji i brak odporności na warunki atmosferyczne.

Po latach pracy nad projektem Dan poznał Evelyn Rubin, dawną inwestorkę venture capital i entuzjastkę muzyki, która zakochała się w koncepcji pierwszego na świecie betonowego fortepianu i dołączyła do zespołu aby razem pracować nad wdrożeniem projektu w życie.

W sierpniu 2017 r. Jerozolima zainstalowała pierwszy fortepian Cadenza, aby sprawdzić jak się przyjmie wśród obywateli i turystów, Żydów i Arabów, starych i młodych. Następne instalacje w całym kraju były reakcją na wielki entuzjazm miłośników muzyki – narodziła się Cadenza. Obecnie w całym Izraelu zamontowanych jest niespełna 50 fortepianów!

Dziś firma rozrosła się i zatrudnia ekspertów w dziedzinie sprzedaży, marketingu i innowacji produktowych. Nasze fortepiany zostały również ulepszone, a dziesiątki aktywnych instrumentów oczarowują tysiące przechodniów każdego dnia.

Graj z nami bez względu na pogodę!

WSPÓLNIE TWÓRZMY MUZYKĘ

Niezależnie od tego kogo reprezentujesz fortepiany Cadenza mogą Ci pomóc zmienić muzykę w magię.