Tworząc Muzykę

Misją Cadenzy jest wprowadzanie radości we wspólnych przestrzeniach dzięki sile muzyki.

Nasza Historia: Od Duetu Do Orkiestry

Dan Kaufmann, profesor z zakresu biznesu i przedsiębiorczości, od dawna interesował się możliwościami technologii do przekształcenia przestrzeni publicznych. Sfrustrowany pośpiechem i anonimowością współczesnych miast, zaczął zastanawiać się jak można połączyć nieznajomych i wzbogacić ich życie publiczne.

Kiedy po raz pierwszy zobaczył ogólnodostępny fortepian na ulicy Genewy był zdumiony jak wiele osób się „zatrzymało” przy muzyce. Ludzie szybko przyzwyczaili się do tego instrumentu muzycznego i został „wchłonięty” przez społeczeństwo. Niestety niedługo potem musiał być usunięty ze względu na konieczność częstej konserwacji i braku odporności na warunki atmosferyczne.

Po latach pracy nad projektem Dan poznał Evelyn Rubin, dawną inwestorkę venture capital i entuzjastkę muzyki, która zakochała się w koncepcji pierwszego na świecie betonowego fortepianu i dołączyła do zespołu aby razem pracować nad wdrożeniem projektu w życie.

W sierpniu 2017 r. Jerozolima zainstalowała pierwszy fortepian Cadenza, aby sprawdzić jak się przyjmie wśród obywateli i turystów, Żydów i Arabów, starych i młodych. Następne instalacje w całym kraju były reakcją na wielki entuzjazm miłośników muzyki – narodziła się Cadenza. Obecnie w całym Izraelu zamontowanych jest niespełna 50 fortepianów!

Dziś firma rozrosła się i zatrudnia ekspertów w dziedzinie sprzedaży, marketingu i innowacji produktowych. Nasze fortepiany zostały również ulepszone, a dziesiątki aktywnych instrumentów oczarowują tysiące przechodniów każdego dnia.

Graj z nami bez względu na pogodę!

WSPÓLNIE TWÓRZMY MUZYKĘ

Niezależnie od tego kogo reprezentujesz, fortepiany Cadenza mogą Ci pomóc zmienić muzykę w magię.