Wspólnie stwórzmy przestrzeń, w której na stałe zagości dobra muzyka!
Budżet Obywatelski: Przestrzeń odpowiedzialna społecznie
Budżety obywatelskie cieszą się coraz większą popularnością. Zarówno mieszkańcy jak i działacze społeczni chcą mieć istotny wpływ na aranżację przestrzeni publicznej wokół nich. Jednymi z najważniejszych, a często pomijanych, elementów w przestrzeni publicznej są instalacje angażujące lokalną społeczność do obcowania z kulturą i sztuką. Kiedy zewnętrzne siłownie zdobywają coraz większą popularność, nasz fortepian pozwala stworzyć zbalansowaną przestrzeń poprzez wzbogacenie jej w element kultury, który zachęca do gromadzenia się i wspólnego celebrowania przestrzeni muzycznej.
Jako osoby profesjonalnie zajmujące się małą architekturą doskonale wiemy, jak ciężko jest pogodzić wszystkie elementy w przestrzeni publicznej, aby stworzyły jeden, idealny organizm. Wiemy również, jak ciężko jest skompilować swoje pomysły w ramach budżetu obywatelskiego, stąd też nasza inicjatywa – jeżeli planujecie zgłoszenie projektu fortepianu Cadenza, wesprzemy Was w tym procesie od początku do końca! Pomożemy stworzyć pełny zarys instalacji, wybrać lokalizację, stworzyć kosztorys oraz przeprowadzić promocję BO.
Cadenza to nie tylko nasza wizja – to też misja. Chcemy aby nasze fortepiany nie tylko stwarzały przestrzeń publiczną bardziej przyjazną, ale również wtłaczały w nasze życie więcej kultury i sztuki. Chcemy aby każda osoba, bez znaczenia na wiek, wyznanie czy płeć, mogła zasiąść, spróbować swoich sił, a może i w następstwie odkryć ukryty talent. Pamiętajmy, że w każdym z nas jest pierwiastek Chopina, Domańskiej czy Możdżera.
Jak możemy Ci pomóc?
Pomożemy właściwie ustalić domyślną lokalizację fortepianu w oparciu o zapotrzebowanie społeczne i możliwości techniczne.
Ustalimy razem wszystkie niezbędne techniczne zagadnienia jakie należy zawrzeć we wniosku do Budżetu Obywatelskiego.
Przeanalizujemy dokładny koszt instalacji wraz ze wszystkimi niezbędnymi przyłączeniami technologicznymi.
Pomożemy w złożeniu wniosku oraz promocji istoty Budżetu Obywatelskiego pośród lokalnej społeczności.
Budżet obywatelski to nieformalny zwrot określający wydzieloną część budżetu samorządu terytorialnego (najczęściej budżetu miasta), w ramach którego wyznaczona odgórnie kwota wydatków przeznaczona jest na inicjatywy i projekty inwestycyjne bezpośrednio zgłaszane przez społeczeństwo lokalne (indywidualnie lub przez odpowiednie organizacje).
Idea budżetu obywatelskiego wpisuje się w koncepcję społeczeństwa obywatelskiego i public governance (nadzoru publicznego, współzarządzania). Od 2013 roku budżety obywatelskie wdrażane są w bardzo wielu miastach i gminach w Polsce. Budżet obywatelski nie ogranicza kompetencji i uprawnień władz lokalnych, które weryfikują zgłaszane propozycje projektów inwestycyjnych.